Megnyitó: 2012. április 24-én, 18 órakor
A Magyar Képzőművészeti Egyetem Intermédia Tanszékének kiállítása
A kiállítást megnyitja: PETERNÁK Miklós, Intermédia tanszékvezető
Helyszín: Magma Kiállítótér
KIÁLLÍTÓK: A. ÁDÁM József, BARNAFÖLDI Anna, BÖLCSKEY Miklós, CSÜLLÖG András, DONKA Gergely, EKKER Nikoletta, GÖRÖG Ferenc Gábor TATLIN, HAJDU Zsolt, HITKA Viktória, IPSICS Barbara, KAMONDI Gabriella, KASZÁS Tamás, KOVÁCS BUDHA Tamás, LÓRÁNT Anikó, ŐSZ-VARGA Szabina, MIKULÁN Dávid, MODOR Viktória, PÁSTI Katalin, SÁRAI Borbála Luca, SEEMAN Adrienn, SIMON Zsuzsanna, SÓS József, SURÁNYI Miklós, SOCIÉTÉ RÉALISTE, SURÁNYI Nóra, SZÉCSÉNYI-NAGY Lóránd, SZILÁGYI Robin, TULISZ Hajnalka és sokan mások.
Kapcsolódó program:
BEMUTATÓ 2012. április 24-én, 16 órától
KOZMA Éva: Médiaművészeti gyűjtemény és adatbázis
http://www.catalog.c3.hu/
A kiállítás 2012. április 25-e és május 13-a között látogatható, hétfő és ünnepnapok kivételével naponta 11-19 óra között.
Az esemény része a Szent György Napok 2012 rendezvény sorozatnak.
Szervezők: Magma Kortárs Közeg Egyesület, Székely Nemzeti Múzeum
Produkciós partner: C3 Kulturális és Kommunikációs Központ Alapítvány www.c3.hu
Partnerek: Magyar Képzőművészeti Egyetem, Kovászna Megye Tanácsa, Szent György Napok 2012
Támogatók: Sepsiszentgyörgy Megyei Jogú Város Tanácsa, Domo RT., Agora Panzió, Kobak Design
Média partnerek: Háromszék, Székely Hírmondó, transindex.ro, sepsiszentgyorgy.info, kezdi.info, modernism.ro, FlashArt
1 híján 20
intermédia
– kiállítás – bemutató – archívum –
Jövőre lesz húsz éve, hogy az intermédia szak a Magyar Képzőművészeti Egyetemen hivatalosan is elindult: az 1990-ben benyújtott szakalapítási és szakindítási tervek 1993-ban kerültek elfogadásra. Jelen kiállítás azonban nem e két évtized retrospektív nézetét célozza, bár a figyelmes látogató találhat a történetiség vonatkozásában is releváns információkat, hanem friss, médiumfüggetlen válogatás, mely még fiatal művészek (mostani és korábban diplomázott hallgatók) alkotásai segítségével mutatja a befejezetlen jelen aktuális képét.
Fényképek és rajzkönyvek, installációk és videóművek, rajz és szobor, nyomtatott és az interneten virtuálisan létező mű, objekt és dokumentáció együttes ottléte jelzi, hogy az üzenet a médiumok erőterében, a médiumok között keresendő. Alkalmasint maguk a médiumok is kereshetik az üzenetüket. A szellemi kockázatvállalás közössége, a sajátos, egyedi módon megformált művészi kijelentések valamint az ezekhez legalkalmasabb, specifikusan választott közeg, anyag, technika együttese válhat csak jelentővé: Az örök "hogyan" így bontja ki a "mit" kérdését és ad lehetőséget a nézőnek produktív válaszokra.
"Elképzelhetetlen, hogy azok mellett a közgazdászok, filozófusok és politikusok mellett, akik társadalmi változásokat célzó javaslatokkal lépnek fel, a társadalom legintuitívebb, mindenre legérzékenyebben reagáló tagjainak, a művészeknek ne legyen szavuk. Zsarnokok és diktátorok, manifesztumok és rendeletek sohasem fogják átformálni az emberek gondolkodásmódját. A művészet tudattalan, de közvetlen hatása – dolgozzék akár konstruktív, akár szatírikus–destruktív eszközökkel – alkalmasabb arra, hogy éretté tegye az embereket egy új társadalomra." Moholy-Nagy László: Látás mozgásban (1946)
Budapest, 2012.03.04
Peternák Miklós – Sugár János