Második alkalommal kerül sor japán kulturális rendezvényre a Bod Péter Megyei Könyvtár Gábor Áron termében, 2013. szeptember 25-én, szerdán.
16 órától japán kézműves foglalkozások (origami / papírhajtogatás, kirigami / papírkivágás, kalligráfia / szépírás ecsettel, kimonópróba) várják az érdeklődőket.
17:30-tól kezdődik a japán énektanítás Bíró Zsófiával: az Ue wo muite arukou, a világon legismertebb japán sláger a '60-as évekből, majd a Hiraita hiraita című japán népdal van a "kínálatban".
18 órakor ikebana-bemutatót tart Hubbes László Attila, részt vesznek a régi sepsiszentgyörgyi ikebana-kör tagjai. Az ikebana tulajdonképpen élő virágot jelent. A kivágott virág szigorú kompozícióba illeszkedve élő hatást kelt. Az ikebana különleges technikájáról és esztétikájáról lesz szó.
18:30-kor egy japán mesejáték, az Ama no iwato (A mennyország sziklaháza) története tekinthető meg. Az "Ama no iwato" kőbarlangot jelent. A japán ősi mitológia szerint több isten létezik, közülük legfontosabb a napistennő. Amikor elbújik a napistennő, egyszerre elsötétedik a világ. A többi isten megpróbálja előhívni őt ismét... A sepsiszentgyörgyi Plugor Sándor Művészeti Líceum drámaszakos diákjai adják elő, magyarra fordította és a forgatókönyvet írta Kovács Arnold.
19 órától rövid, ismeretterjesztő előadások következnek, különböző témákról beszélnek a szervezők és japán nyelvet tanuló diákok: Egy japán harcművészet, a karate története, kata bemutatásával (Hubbes Péter Nándor); Edo-kori művészet, az Ukiyoe (Rusznak Arthúr Cristian); A japán nyelv sajátosságai (Kovács Arnold); Kik a gésák? (Bíró Zsófia); A Fuji-hegy és a japán szellemi kultúra (Tanizaki Seiko); A japán nemzeti vallás, a sintoizmus (Seres Bálint).
A rendezvény alatt megtekinthető a régi sepsiszentgyörgyi ikebana-kör tagjai által létrehozott kiállítás.
Fotó: Toró Attila