Sepsiszentgyörgy | fotó: Toró Attila
FIATAL_TEHETSEGEK_GALAJA_2010Árkos, 2010. május 14-16.

 

Fellépnek az országos és nemzetközi versenyeken díjazott fiatal zenészek:
Bálint Zsuzsanna - ének, Marosvásárhely
Andreea Binică - hegedű, Bukarest
Alexandru Buretea - zongora, Brassó
Alexandra Curca - celló, Bukarest
Ioana Goicea - hegedű, Bukarest
Dan Mărginean - zongora, Kolozsvár
Sânziana Mircea - zongora, Bukarest
Nagy Szilvia - szoprán, Bukarest
Dan Nanoveanu - hegedű, Bukarest
Ana Popescu-Deutsch - hegedű, Bukarest
Maria Rusu - brácsa, Brassó

Tanárok:
Valentina Popovciuc - zongora, Galac
Szakács Mária-Magdolna - zongora, Marosvásárhely

Műsorvezető:
Stan Katalin a gála művészeti vezetője, zenekritikus, a Román Rádió zeneműsororainak szerkesztője

A gála műsorrendje:

• május 14-én, pénteken, 18 órától

MEGNYÍTÓ

Ana Popescu-Deutsch, hegedű
IX. osztályos, George Enescu Zenelíceum, Bukarest, zenetanár: Olivia Papa
Johann Sebastian Bach: Andante és Allegro
Henryk Wieniawsky: Polonéz
Sergey Rachmaninov: Vokaliza
Johaness Brahms: Magyar táncok 1.
Zongoránál: Valentina Popovciuc

Alexandra Curcă, cselló
VII. osztályos, Iosiv Sava Zeneiskola, Bukarest, zenetanár: Ani Paladi
David Popper: Egy szép nap
Daniel van Goents: Scherzo
Constantin Dimitrescu: Paraszttánc
Eduard Elgar: Salut d'amour
Zongoránál: Valentina Popovciuc

Dan Mărginean, zongora
III. éves hallgató, Gheorghe Dima Zeneakadémia, Kolozsvár, zenetanár: prof. dr. Adriana Bera
Frederic Chopin: Ballada, g-moll, op. 23
Sigismund Toduta: Toccata
Serghei Prokofiev: VII. szonáta, szi b dúr, op. 83.

Andreea Binică, hegedű
XII osztályos, George Enescu Zenelíceum, Bukarest, zenetanár: Carmen Runcenu
Johann Sebastian Bach: Andante és Allegro, a-moll szonáta
Robert Schumann: 1. sz. a-moll szonáta
W. Kroll: Banjo and Fiddle
Dumitru Capoianu: Habanera
Zongoránál: Valentina Popovciuc

• május 15-én, szombaton, 11 órától

Andreea Binică, Maria Rusu, Alexandra Curcă és Sânziana Mircea
George Enescu: Nocturne Ville d'Avrayen, hegedűre, brácsára, csellóra és zongorára

Maria Rusu, brácsa
IX. osztályos, Tudor Ciortea Zenelíceum, Brassó, zenetanár: Dora Rusu
Cecil Forsyth: D-moll koncert I. rész
Carl Maria von Weber: Andante e Rondo ungarese
Zongoránál: Valentina Popovciuc

Nagy Szilvia, szoprán
a Bukaresti Nemzeti Zeneakadémia mesterkurzusának végzőse,
zenetanár: Georgeta Stoleriu egyetemi tanár
Wolfgang Amadeus Mozart: Despina áriája - Una donna a quindici anni
a Cosi fan tutte operából
Gabriel Faure: Le papillon et la fleur
Claude Debussy: Nuit d'etoiles
Pjotr Iljics Csajkovszkij: Sred' shumnovo bala
Sergey Rachmaninov: Álom
George Gershwin: I got rhythm
Leonard Bernstein: I feel pretty West Side Story
Zongoránál: Valentina Popovciuc

Ioana Goicea, hegedű
IX. osztályos, George Enescu Zenelíceum, Bukarest, zenetanár: Rudolf Goicea
Maurice Ravel: Tzigane
Pjotr Iljics Csajkovszkij: Valse scherzo
Eduard Lalo: Spanyol szimfónia, V. rész
Zongoránál: Valentina Popovciuc

• május 15-én 18 órától

Marianna Câmpeanu festészeti kiállításának a megnyítója

• május 15-én 19 órától
Esti koncert

Nagy népszerűségnek örvendő zeneműveket - tangókat, musical-áriákat, canzonettákat, keringőket és slágereket - tűztünk az esti műsorra.

Előadók a XX. gála fiatal zenészei: Nagy Szilvia, Bálint Zsuzsanna, Ana Popescu-Deutsch, Andreea Binică, Ioana Goicea, Dan Nanoveanu, Alexandra Curcă és Sânziana Mircea.

Műsoron:
Carlos Gardel: Por una Cabeza
Astor Piazzola: Libertango
Fritz Kreisler: Liebeslied és A szép Rozmarin
John Kander: Három jelenet a Chicago musicalból
Andrew Lloyd Weber: Jelenet a Macskák musicalból
Joseph Kosma: Őszi levelek
Leroy Anderson: Blue tango
Bert Kaemfert: Strangers in the Night
Antonio Jovin: The Girl from Ipanema
Iosip Ivanovici: A Duna hullámain
Consuelo Velazquez: Besame Mucho
Michel Legrand: Egy dal a ''Cherbourgi esernyők'' c. filmből
John Kander: New York, New York

Virágénekek

május 16-án, vasárnap, 11 órától

Dan Nanoveanu, hegedű
VI. osztályos, George Enescu Zenelíceum, Bukarest, zenetanár: Olivia Papa
Modest Musorgski: Gopak
Enrique Yepez: Danza ecuatoriana
Fritz Kreisler: Kis bécsi induló
Espejo: Két klasszikus darab
Georg Friedrich Händel: 3. sz. szonáta, F-dúr
Eduard Mulenhauer: Boy Paganini
Zongoránál: Valentina Popovciuc

Bálint Zsuzsanna, ének
XII osztályos, Művészeti Líceum, Marosvásárhely, zenetanár: Madaras Ildikó
Jules Massenet: Elégia
Robert Schumann: Seit ich ihn gesehen...
Georg Friedrich Händel: Ch'io mai vi possa
Zongoránál: Szakács Mária-Magdolna

Sânziana Mircea, zongora
XI. osztályos, George Enescu Zenelíceum, Bukarest, zenetanár: Olga Széll
Frederic Chopin: 1. sz. ballada, g-moll, op. 23
George Enescu: Bourree, D-dúr, szvit op. 10

A gála záróünnepsége

Az Árkosi Művelődési Központ autóbuszjáratot biztosít az előadásokra, indulás:

Pénteken: 17,30 órakor a Tamási Áron Színház elől
Szombaton: 10,30 órakor a Tamási Áron Színház elől
Szombaton: 18,30 órakor a Tamási Áron Színház elől
Vasárnap: 10,30 órakor a Tamási Áron Színház elől

 

0
0
0
s2smodern
Polgári kezdeményezés a nemzeti régiókért - Székelyföldért megmozgatjuk Európát!
Kövess minket:

sepsiszentgyorgy info

© 2002 – 2020 sepsiszentgyorgy.info
Minden jog fenntartva!

 

Impresszum | Adatvédelem | Kapcsolat

 

Webdesign, webfejlesztés, karbantartás:
DIGITAL STUDIO

 

A sepsiszentgyorgy.info weboldal legjobb működése érdekében cookie-kat használunk. A weboldal látogatásával és használatával beleegyezik, hogy cookie-kat helyezzünk el számítógépén.