Sepsiszentgyörgy, 2019. jînius 28.

gyermeknap sepsiszentgyorgy 202015. június 1.

Az egész belvárost belakják június elsején a gyermeknapi rendezvények: a Sugás Áruháztól a Gróf Mikó Imre utcán, a korzón, az Erzsébet parkon, a Bodok Szálló parkolóján át, fel egészen a Bod Péter Könyvtár háta mögötti parkig valóságos mesebirodalmat és játékteret hoznak létre.

Tűzgolyót, varázseszközöket, papírkardot és csákót és még sok más érdekes eszközt, tárgyat lehet készíteni a sárkánytámadáshoz, de be lehet barangolni a Cimbi-völgyet, ki lehet próbálni, milyen egy percig szobornak lenni, rejtvényeket lehet fejteni, katonáskodni, vívni, lovagolni, és megírhatják a gyerekek saját mesekönyvüket, meggyógyíthatják a törött szárnyú madárkát vagy éppen megkereshetik a hamuban sült pogácsát.

Aki szeretne megküzdeni a sárkánnyal, be kell szereznie a Meseországba szóló útlevelet, a színház előtt és az Erzsébet park pavilonjának környékén elhelyezett infópontokon. Tizenhét helyszínen zajló foglalkozást lehet az útlevéllel "meglátogatni", azaz kipróbálni, ahol matricát kapnak a résztvevők. Akárcsak a mesében hét próbát kell kiállni, azaz legkevesebb hét foglalkozáson kell részt venni, beszerezni és beragasztani a matricákat az útlevélbe ahhoz, hogy  Szent György lovagként megküzdhessenek a kerekerdőben rejtőzködő sárkánnyal.

Az Erzsébet parkban a pavilonnál elhelyezett színpadon sepsiszentgyörgyi és a környező településekről érkező óvodások, iskolások lépnek fel, a Gróf Mikó Imre utcában gyereknapi vásárt tartanak, ezek mellett a nap folyamán ügyességi és sport vetélkedőkön lehet részt venni, kipróbálni a műfalmászást vagy akár a változatos kézműves foglalkozásokat, be lehet nevezni a főzőversenyre, lesz csokiszökőkút,  mondókázás, táncház, kutyasimogatás, vadászmotívumok festése és aszfaltrajzverseny is szerepel a programban. A rendezvények tizenegy órától este hat óráig zajlanak, a kétévesektől a kamaszokig minden korosztálynak van megfelelő programpont.

 A gyermeknapot Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala szervezi több mint harminc partnerszervezettel és kulturális intézménnyel közösen.

Támogatók: Bibco Rt. Bibarcfalva, Bertis Kft., Diószegi Pékség, Bon Sweet Bon Kft., Babi Pékség

 gyermeknap 2015 sepsiszentgyorgy 01  gyermeknap 2015 sepsiszentgyorgy 01  gyermeknap 2015 sepsiszentgyorgy 01
 gyermeknap 2015 sepsiszentgyorgy 01  gyermeknap 2015 sepsiszentgyorgy 01  gyermeknap 2015 sepsiszentgyorgy 01
 gyermeknap 2015 sepsiszentgyorgy 01  gyermeknap 2015 sepsiszentgyorgy 01  gyermeknap 2015 sepsiszentgyorgy 01
 gyermeknap 2015 sepsiszentgyorgy 01  gyermeknap 2015 sepsiszentgyorgy 01  gyermeknap 2015 sepsiszentgyorgy 01
 gyermeknap 2015 sepsiszentgyorgy 01  gyermeknap 2015 sepsiszentgyorgy 01  gyermeknap 2015 sepsiszentgyorgy 01
 gyermeknap 2015 sepsiszentgyorgy 01  gyermeknap 2015 sepsiszentgyorgy 01  gyermeknap 2015 sepsiszentgyorgy 01
 gyermeknap 2015 sepsiszentgyorgy 01  gyermeknap 2015 sepsiszentgyorgy 01  gyermeknap 2015 sepsiszentgyorgy 01
 gyermeknap 2015 sepsiszentgyorgy 01  gyermeknap 2015 sepsiszentgyorgy 01  gyermeknap 2015 sepsiszentgyorgy 01
 gyermeknap 2015 sepsiszentgyorgy 01  gyermeknap 2015 sepsiszentgyorgy 01  gyermeknap 2015 sepsiszentgyorgy 01
 gyermeknap 2015 sepsiszentgyorgy 01   

Fotó: Toró Attila

Program:

Gróf Mikó Imre utca
10:00-19:00 – Gyermeknapi vásár  

Szent György tér - programok a Sugás áruház szervezésében
11:00-17:00 – Légvár
11:00-17:00 – Arcfestés
11:00-17:00 – Élő adás a Sepsi Rádióval
11:00-15:00 – Kézműves foglalkozások a Guzsalyas Alapítvánnyal
12:00-13:00 – Tematikus aszfaltrajz-verseny
12:00-16:00 – Lufihajtogatás bohóccal
13:00-15:00 – Szabadtéri játékok, bohóccal

Vadászmúzeum  – Vadon Egyesület
13:00-15:00  – Vázlatok, tanulmányok, kompozíciók készítése (V-VIII. és IX-XII. osztályosok)
12:00-16:00 – A vadon élővilága kis zászlón (óvodások, I-IV. osztályosok)
13:00-17:00 – Vadászmotívumok festése (óvodások, I-XII. osztályosok)                   

Szabadság tér
11:00 -18:00  – Hulladékgazdálkodásra nevelő játékok (Kukatündér) – TEGA
A bukaresti ECO-ROM Ambalaje Rt. támogatásával jelen lesz egy jelmezbe öltözött személy, aki a gyerekek hangulatáért felel – TEGA
11:00-14:00 – Kutyasimogatás, sétáltatás és örökbefogadási lehetőség – TEGA – Szépmezői Kutyamenhely      
11:00 -18:00 – Varázsdob, törött szárnyú madárka, varázskövek, varázs-síp, korona készítés – Vöröskereszt
11:00-18:00 – Szív az észben – ész a szívben – Kovászna Megyei Erőforrás és Nevelési Tanácsadó Központ
11:00-18:00 – Műfalmászás – Alpamayo kft.
11:00-18:00 – Arcfestés, hamubasült pogácsa megkeresése, titkosírás, lufihajtogatás, feladatlapok, pohárfújás, tombola – Életfa Családsegítő Egyesület
16:00 – Futó és bicikliverseny – Alpinsport Egyesület
17:00 – Ügyességi versenyek: bicikli, görkorcsolya, gördeszka – Jacko Sport
16:30- 17:00 – Moderntánc Simona Marcuval
17:0 – Zumba villámcsődület Titesz Tündével
17:00 –  Tombola sorsolás – Kiwanis Klub
18:00 – Táncház – Folker együttes vezetésével

Új Stúdió – próbaterem
11:00-12:00,12:30-13:30, 16:00-17:00,17:30-18:30     
Mondókák és ölbeli játékok elsajátítása 0-3 éves gyermekek és szüleik számára – Csodagyerek Egyesület, foglalkozásvezetők: Kerekes Réka és Dombay Imola pszichológusok

Bodok Szálloda parkolója
11:00-18:00 – Autoliv Gyermeknap

Erzsébet park
11:00-18:00 – Nemezelés-oktatás (3-17 éves gyerekeknek) – Rotary-ház
11:00-18:00 – Varázsszerek és egyéb boszondérságok – Gyulafehérvári Caritas
11:00-15:00 – Szoborpark, drámapedagógiai foglalkozás – OSONÓ Színházműhely
11:00-18:00 – Cimbi-völgy (élménypedagógiai projekt, 10-15 éves gyerekeknek) - Cimbora Alapítvány
12:00-13:00 – Tombolahúzás – Máltai Szeretetszolgálat
11:00-18:00 – Gipszfestés, arcfestés – SZIK
11:00-18:00 – Papírkard-készítés, papír-lovagcsákó készítés, kifestő – HITI
11:00 -18:00 – Gipsztojás és gyertyatartók festése – Bakó Éva (Hareva)
11:00-18.00 – Kalandjaim a mesés aranyerdőben –  interaktív mesefüzet összeállítása, csokiszökőkút – Choco Pack kft., Gyermekek Palotája   
11:00-18:00 – Játékok a múltból – Erszi Egyesület
11:00-18:00 – Zöldséghangszerek készítése – Erszi Egyesület

Színpad (Pavilon – Erzsébet park)
10:00-10.30 – Kováts András Fúvószenekar – Réty
10:30-11:00 – Furulya, gyerekdalok, népi dalok, reneszánsz dalok – Székely Mikó Kollégium, III. B. osztály
11:00-11:15 – Népi gyermekjátékfűzés – Hófehérke Napköziotthon, Vackor     középcsoport
11:15-11:30 – Népi gyermekjátékfűzés – Hófehérke Napköziotthon,  Micimackó     középcsoport
11:30-11:50 – Francia, angol és román nyelvű dalok Raula Rauca előadásában,  Mihai     Viteazul Főgimnázium
11:50 -12:00 – Furulya – Ady Endre Általános Iskola, I. osztály 
12:00 -15:00 –  Moldvai táncok  – Gödri Ferenc Általános Iskola tanulói
Népi gyerekjátékok – Csipike Napköziotthon középcsoport 
Népi gyerekjátékok és felcsíki táncok – Csipike Napköziotthon, nagycsoport
Moldvai táncok – kökösi Gábor Áron Általános Iskola, I-IV. osztály             
Énekes, táncos népi gyerekjátékok – Mikes Kelemen Elméleti  Líceum, előkészítő osztály
Kanásztánc – illyefalvi Gál Dániel Óvoda, nagycsoport      
Táncos népi gyerekjátékok – illyefalvi Gál Dániel Óvoda, középcsoport
Népi gyerekjátékok és felcsíki táncok – sepsiszentgyörgyi 5-ös számú óvoda
Moldvai táncok – illyefalvi László Lukács Álta­lá­nos Iskola, I-IV.  osztályos  tanulói.
Ugrós táncok –Református Kollégium, előkészítő osztály
Népi gyermekjátékok –Református Kollégium, I. osztály
Moldvai táncok – Mikes Kelemen Elméleti Líceum, II. C osztály
Felcsíki táncok – Mikes Kelemen Elméleti Líceum, II. A osztály
Pünkösdölő – Mikes Kelemen Elméleti Líceum, IV. A osztály
Moldvai táncok – Székely Mikó Kollégium, előkészítő B osztály
Népi gyermekjátékok és felcsíki táncok – Kőrösi Csoma Sándor Napköziotthon, nagycsoport
Dél-dunántúli táncok – mikóújfalusi Murgó néptáncegyüttes
Népi gyermekjátékok és felcsíki táncok – Pinocchio Napköziotthon, nagycsoport
Moldvai táncok – Székely Mikó Kollégium, előkészítő A osztály
Széki táncok – mikóújfalusi Murgó néptáncegyüttes
Moldvai táncok – Székely Mikó Kollégium, előkészítő C osztály
Szatmári táncok –  Gyermekek Palotája, Batyus néptáncegyüttes
Néptánc – Gödri Ferenc Általános Iskola II. B és  II. C osztály

A 12:00-15:00 óráig tartó színpadi műsor néptánc-oktatója: Gáspár Attila, a sepsiszentgyörgyi Batyus Egyesület egyik alapító tagja.

15:00-15:15 – A szotyori Morzsák néptánccsoport (óvodáscsoport)
15:15-15:20 – A szotyori Rügyek ifjúsági néptánccsoport (V-VII osztály)
15:35-15:45 – Tánc – Rotary Ház
15:50-16:00 – Ének, furulya – Nicolae Colan Általános Iskola, III. B., IV. B., VII.D.                 osztálya  
  
Bod Péter Megyei Könyvtár mögötti park
11:00-18:00 – Puhakönyves mesék: 1-3 éves korosztály, kreativitást, finommotorikát fejlesztő interaktív foglalkozások, kézműves textiljátékokkal – Sikló Egyesület
11:00-18:00 – Vasutas játékok: 2-10 éves korosztály – Sikló Egyesület
11:00-18:00 – Irodalmi kvíz, szójátékok, rejtvények apróknak, nagyoknak, mandala színezés – Bod Péter Megyei Könyvtár gyerekrészlege

Bod Péter Megyei Könyvtár mögötti völgy
11:00-18:00 – Katonáskodás elsajátítása, szablyavívás, gyakorlatok végzése fapuskákkal, lovaglás – Székely Virtus Hagyományőrző Egyesület
11:00-18:00 – Bogrács főzőverseny – Szabadtűzi Lovagrend

Tein Teaház
13 órától meseolvasás – felolvas Müller Henrietta – jó idő esetén a Tein Teaház mögötti játszótér a helyszín
13:30 – megnyitó – Kiállítás Színvarázslat címmel a Waldorf óvodások és iskolások akvarell festményeiből
Egész délután: gyerekkönyvek antikváriuma



0
0
0
s2smodern

sepsiszentgyorgy info

© 2002 – 2019 sepsiszentgyorgy.info
Minden jog fenntartva!

 

Impresszum | Adatvédelem | Kapcsolat

 

Webdesign, webfejlesztés, karbantartás:
DIGITAL STUDIO

 

Kövess minket:

A sepsiszentgyorgy.info weboldal legjobb működése érdekében cookie-kat használunk. A weboldal látogatásával és használatával beleegyezik, hogy cookie-kat helyezzünk el számítógépén.
További információk Elfogadom Elutasítom