2017. január 15-ig látogatható a szentendrei Szabadtéri Néprajzi Múzeum és a sepsiszentgyörgyi Székely Nemzeti Múzeum közös tárlata, az „Indulj el egy úton...” Kallós Zoltán című időszakos kiállítás, amely az erdélyi magyar néprajzkutató, népzenegyűjtő életét és munkásságát mutatja be.
A kiállítás megszületéséhez a budapesti Nemzetstratégiai Kutatóintézet társrendezőként járult hozzá.
Kallós Zoltán 1926. március 26-án a mezőségi Válaszúton (Kolozs megye) született, és jelenleg is ott él. Meghatározó szerepe volt mind a magyarországi, mind a romániai magyar táncházmozgalom megszületésében és kibontakozásában, mai eredményeiben és megújulásában. Személyes kapcsolatrendszerén keresztül önzetlenül segítette hozzá a népzene, néptánc, népköltészet iránt érdeklődő teljes generációkat a Mezőség, Gyimes, Kalotaszeg és Moldva népéletének megismeréséhez és megéléséhez.
Kallós Zoltánban Bartók és Kodály mellett a 20. század egyik legnagyobb magyar folklórgyűjtőjét tisztelhetjük. Az általa Erdélyben és Moldvában gyűjtött néprajzi, népzenei anyag a mai napig páratlan. Korán felismerte a hagyományos kultúra gyorsuló változását, és életét mintegy küldetésként teljesen a kutatásnak szentelte. Számos korábbi, rendszerváltás utáni elismerése mellett 2014-ben nyerte el a Nemzet Művésze címet.
A tárlat hétköznapokon 9 és 16 óra között, hétvégén 9 és 14 óra között látogatható.
Kapcsolódó cikk:: Kallós Zoltán életművét összegző kiállítás nyílik a Székely Nemzeti Múzeumbanallós Zoltán életművét összegző kiállítás nyílik a Székely Nemzeti Múzeumban