Sepsiszentgyörgy | fotó: Toró Attila

marcius 15 sepsiszentgyorgy 592017. március 11 – 17. | Sepsiszentgyörgy

 

Ünnepi megemlékezés az 1848–1849-es forradalom és szabadságharc tiszteletére

 

 

 

 

 


Szombat, március 11.
18.00 - A Gáll Lajos Futókör emlékfutása – a résztvevők fogadása az 1848–49-es honvédemlékműnél (Erzsébet park), majd a Kónya Ádám Művelődési Háznál


Hétfő, március 13.
14.00 -  Kokárdakészítő műhely – A Háromszéki Fürge Ujjak kézimunkakör és a Balassi Intézet Magyarország Kulturális Központjának sepsiszentgyörgyi irodája közreműködésével / Kónya Ádám Művelődési Ház


Kedd, március 14.
12.00–16.00 - Honvéd sírok koszorúzása a temetőkertekben a város iskoláinak közreműködésével
17.00 - Hátrahagyottak emlékezete című rendkívüli kültéri tárlat megnyitója a Balassi Intézet Magyarország Kulturális Központjának sepsiszentgyörgyi irodája és a Carola Egyesület szervezésében / Szabadság tér
18.00 - Szász Endre művészete Erdélyben című kiállítása Székely Nemzeti Múzeum  szervezésében / Székely Nemzeti Múzeum
19:00 - Március 15-i ünnepség a Nyugdíjasok Sugás Érdekvédelmi Szövetsége szervezésében / Székely Nemzeti Múzeum Bartók terme
19.00 - A Georgius és a Csíki kamarazenekarok közös ünnepi hangversenye. A szimfonikus koncertre érvényesek a hangverseny bérletek, szabadárusításban jegyek a Városi Kulturális Szervezőirodában kaphatók / Tamási Áron Színház nagyterme


Szerda, március 15.

Koszorúzások a sepsiszentgyörgyi emlékműveknél.
10:00 - Kiss János ágyúöntő emléktáblája (Olt utca, 16. szám)
10:00 - Váradi–Bartalis vesztőhely (Őrkő) – Közreműködnek a Váradi József Álatlános Iskola gimnazistái, illetve a Néri Szent Fülöp Általános Iskola tanulói
11:00 - Gábor Áron-szobor és Nicolae Bălcescu-szobor (Csíki negyed) – Közreműködnek a Gödri Ferenc Általános Iskola tanulói
11:00 - Váradi–Bartalis siralomház emléktáblája (Lábas Ház) – Közreműködnek Mikes Kelemen Elméleti Líceum diákjai
11:30 - Gróf Mikó Imre szobra (Erzsébet park) – Közreműködnek a Székely Mikó Elméleti Líceum és a Református Teológiai Líceum diákjai    
12:00 - Gábor Áron-emléktábla (Bod Péter Megyei Könyvtár épülete) – Közreműködnek a a Kós Károly Szakképző Líceum tanulói és a sepsiszentgyörgyi cserkészek
12:30 - Incze Dániel kopjafás sírhelye (Malomgát utca) – Közreműködnek a sepsiszentgyörgyi cserkészek és a Székely Mikó Kollégium diákjai
13:00 - Kossuth Lajos-szobor (Kónya Ádám Művelődési Ház) – Közreműködik a Sepsiszentgyörgyi Magyar Férfidalárda
13:30 - Szemerjai csata emlékműve (Szemerja) – Közreműködnek a Gulliver óvoda és sepsiszentgyörgyi cserkészek
13.30 - Váradi–Bartalis kőtömbös kopjafa (Váradi József Általános Iskola udvarán) – Közreműködnek a Váradi József Általános Iskola I–IV. osztályos tanulói
13.30 - Az eprestetői csata emlékműve (Állomás negyed) – Közreműködnek az Ady Endre Általános Iskola diákjai
15.15 - Berde Mózsa-szobor leleplezése (Erzsébet park)  

Ünnepi műsor az szentivánlaborfalvi Berde Mózsa Általános Iskola diákjainak előadásában
Áldást mond Kovács István unitárius lelkész
Beszédet mond Egyed Ákos történész
15.30 -  1848–49-es honvédemlékmű (Erzsébet park)

14.30 - Ünnepi felvonulás a Szabadság térre

-  Nyugati városrészből:     Indulás a Váradi–Bartalis kőtömbös kopjafától (a Váradi-iskolától)
A Szilaj Hagyományőrző Egyesület, a Shagya Lovasklub, a Vadon Egyesület lovasai, az étfalvi Szász Band ‘93 Fúvószenekar és Sepsiszentgyörgy cserkészcsapatai részvételével
- Keleti városrészből:  Indulás az eprestetői csata emlékművétől (Állomás negyed)
A rétyi Kováts András Ifjúsági Fúvószenekar, a Székely Virtus Hagyományőrző Egyesület és Sepsiszentgyörgy cserkészcsapatai részvételével

(vonulás sorrendje: cserkészek, fúvósok, lovasok, zászló, elöljárók, felvonulók)

Ünnepi műsor  – Szabadság tér
Műsorvezető: Nagy Kopeczky Kristóf

16.00 - Szózat
Ünnepi beszéd – Antal Árpád-András, Sepsiszentgyörgy polgármestere
Jól van dolga a mostani huszárnak, Kecskemét is kiállítja, Kiskunságban verbuválnak – a rétyi Kováts András Ifjúsági Fúvószenekar és a városi egyesített kórusok
Ünnepi beszéd – Bálint Benczédi Ferenc, Erdély unitárius püspöke
Vajdaszentiványi táncrend – Háromszék Táncegyüttes
Ünnepi beszéd –  Zákonyi Botond, Magyarország bukaresti nagykövete
Koltai Gergely/Role: A költő visszatér – előadják a Plugor Sándor Művészeti Líceum diákjai: Hajdú Csenge (ének), Kerezsi Csanád (ének), Filip Zsombor (gitár)
Ifjúsági szónok beszéde – Az Erdélyi Magyar Ifjak (EMI) által szervezett szónokverseny nyertese
Lelkészi áldás – Szabó Lajos kanonok-plébános
Magyar himnusz, székely himnusz

A kórusok és karvezetők:
Kováts András Ifjúsági Fúvószenekar (Réty) – Maksai József
Cantus Firmus Vegyeskar, Magyar Férfidalárda – Jakab Árpád
Pro Musica Kamarakórus, Szemerjai Református Dalárda – Sipos Zoltán
Jubilate Deo Evangélikus Vegyeskórus – Pál Gecse Mihály
Kriza János Unitárius Vegyeskar – Karácsony Gabriella
Székely Mikó Elméleti Líceum diákkórusa, Sepsiszentgyörgyi Női Kar – Dombora Anna
Refsonor, a Református Teológiai Líceum diákkórusa – Szilágyi Andrea
Mikes Kelemen Elméleti Líceum ifjúsági kórusa – Szőcs Dániel
Laudate Kamarakórus – Lőfi Gellért
Őszirózsa Dalkör – Venczel Anna


Csütörtök, március 16.
17.00 - Dr. Szekeres Attila István heraldikus, az Erdélyi Címer- és Zászlótudományi Egyesület elnökélnek előadása Magyarország címere és zászlaja címmel,  a magyar zászló és címer napján / Székely Nemzeti Múzeum Bartók terme
19.00 - Dr. Süli Attila: Ormai Norbert, az első aradi vértanú című  könyvének bemutatója a Balassi Intézet Magyarország Kulturális Központjának sepsiszentgyörgyi irodája szervezésében / Bod Péter Megyei Könyvtár Gábor Áron terme

0
0
0
s2sdefault
Kövess minket:

sepsiszentgyorgy info

© 2002 – 2020 sepsiszentgyorgy.info
Minden jog fenntartva!

 

Impresszum | Adatvédelem | Kapcsolat

 

Webdesign, webfejlesztés, karbantartás:
DIGITAL STUDIO

 

A sepsiszentgyorgy.info weboldal legjobb működése érdekében cookie-kat használunk. A weboldal látogatásával és használatával beleegyezik, hogy cookie-kat helyezzünk el számítógépén.