Sepsiszentgyörgy, 2019. március 28.

ZsokE_meghivo_w2011. október 23.

KÖRBE VAGYOK FÜLEKKEL VÉVE -című dokumentumfilm bemutatójára, amely 2011. október 23-án, vasárnap, 17 órakor a múzeum Bartók termében kerül vetítésre. A dokumentumfilm Zsók Enikő a Szegedi Tudományegyetem végzősének vizsgafilmje, melyet ez év februárjában forgattak Sepsiszentkirályban, Sepsiszentgyörgyön, Csíkszeredában, illetve a szamosújvári börtönben.

A film az 1956-os forradalmat követő erdélyi megtorlásokat idézi föl, a romániai magyar politikai foglyok sorsáról szól. A kettős portréban a börtönévekről és a szabadulás utáni életről beszél Puskás Attila, egykori biológia tanár és Zsók László, egykori diák. Idén a csíkszeredai Film.dok 7 Dokumentumfilm Fesztivál keretében a „Körbe vagyok fülekkel véve” című dokumentumfilm a portré kategóriában a Lakiteleki Filmfesztivál különdíjat kapta.

01 Oktober 23 SZNM Sepsiszentgyorgy  01 Oktober 23 SZNM Sepsiszentgyorgy  01 Oktober 23 SZNM Sepsiszentgyorgy
 01 Oktober 23 SZNM Sepsiszentgyorgy  01 Oktober 23 SZNM Sepsiszentgyorgy  01 Oktober 23 SZNM Sepsiszentgyorgy

0
0
0
s2sdefault

sepsiszentgyorgy info

© 2002 – 2019 sepsiszentgyorgy.info
Minden jog fenntartva!

Impresszum | Adatvédelem | Kapcsolat

Webdesign, webfejlesztés, karbantartás:
DIGITAL STUDIO

Kövess minket:

A sepsiszentgyorgy.info weboldal legjobb működése érdekében cookie-kat használunk. A weboldal látogatásával és használatával beleegyezik, hogy cookie-kat helyezzünk el számítógépén.
További információk Elfogadom Elutasítom