Erdélyi Művészeti Központ

  • Jakobovits Miklós emlékkiállítás az Erdélyi Művészeti Központban

    Jakobovits Miklos EMUK 2016. december 15. | Helyszín: Erdélyi Művészeti Központ

    2016. december 15-én, csütörtökön 18 órakor kerül sor Jakobovits Miklós (1936 – 2012) festőművész emlékkiállításának megnyitójára az Erdélyi Művészeti Központ harmadik emeleti kiállítótermében.

  • IV. Székelyföldi Grafikai Biennále

    G4 makett2016. október 11-13. | Helyszínek: MAGMA Kortárs Művészeti Kiállítótér, Erdélyi Művészeti Központ, Székely Nemzeti Múzeum, Lábas Ház

    11 hazai és külföldi grafikusművészt díjaznak a IV. Székelyföldi Grafkai Biennále gáláján október 12-én, szerdán 18 órától a Tamási Áron Színház nagytermében. Idén a Biennále 4 díja mellett további 7 alkotást tüntetett ki a nemzetközi zsűri, amelyekre a felajánlások a kiírás ideje alatt érkeztek Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusa, a Magyar Képzőművészeti Egyetem, az Eszterházy Károly Egyetem és több hazai alkotótábor - a Gyergyószárhelyi Művésztelep, a Zereda Művésztelep, valamint a Pulzus Művésztelep részéről.

  • Könyvbemutató és műhelyfoglalkozás a 4. Székelyföldi Grafikai Biennále keretében

    G4 A3afis SzBela 012016. október 6 - 7. | Helyszín: Erdélyi Művészeti Központ

    Dr. Szepessy Béla:  Nyomódúc és/vagy számítógép

    Egy hét múlva ünnepélyes megnyitó keretében jelentik be a 4. Székelyföldi Grafikai Biennále díjazott alkotásait, de a kísérőrendezvények már korábban a befogadásra hangolják a közönséget. A több mint 300 alkotást bemutatót tárlat a sepsiszentgyörgyi Erdélyi Művészeti Központban nyílik október 12-én, 17 órától. A Tamási Áron Színházban az ezt követő díjátadó gálát, a korábbi kiadások hagyományához híven jazzkoncert zárja a Jazzappella, hattagú énekegyüttes előadásában.

  • Fényút – Filmvetítés és beszélgetés Csáji Attilával az Erdélyi Művészeti Központban

    Mester Kulcs EMUK sepsiszentgyorgy 042016. szeptember 19-én, hétfőn 11 órakor kerül sor, az Erdélyi Művészeti Központ földszinti termében, Csáji Attila képzőművészről készült Fényút című portréfilm vetítésére.

    A filmet maga a művész ajánlja a közönség figyelmébe.

  • Kulcsár Béla szobrász- és festőművész kiállítása az Erdélyi Művészeti Központban

    Kulcsar megh hu web2016. szeptember 9. | Helyszín:  Erdélyi Művészeti Központ

    2016. szeptember 9-én, pénteken 18 órakor kerül sor az Erdélyi Művészeti Központ földszinti kiállítóterében Kulcsár Béla (1929 – 1976) szobrász- és festőművész kiállításának megnyitójára.

    A tárlatot megnyitja Vécsi Nagy Zoltán művészettörténész, a kiállítás kurátora, az Erdélyi Művészeti Központ vezetője.

  • Transzcendencia – A Németh–Kriza gyűjtemény Sepsiszentgyörgyön

    transzc-PL2016. július 19. | Erdélyi Művészeti Központ

    Németh Géza református lelkész és felesége Kriza Judit gyűjteményéből nyílik kiállítás Transzcendencia címen 2016. július 19-én, kedden, 14 órakor a sepsiszentgyörgyi Erdélyi Művészeti Központban.

  • Baász Imre emlékszimpózium az Erdélyi Művészeti Központban

    Baasz-meghivo-web2016. július 16. | Erdélyi Művészeti Központ földszinti kiállítóterme

    Baász Imre grafikusművész, művészeti szervező emlékére tartanak szimpóziumot 2016. július 16-án, szombaton 10 órától az Erdélyi Művészeti Központ földszinti kiállítótermében.

  • Kákonyi Csilla kiállítása az Erdélyi Művészeti Központban

    KakonyiCs-megh-web2016. július 8.|Helyszín: Erdélyi Művészeti Központ harmadik emeleti kiállítóterme

    Kákonyi Csilla (1940 – )marosvásárhelyi művésznő festészeti kiállítását nyitja meg pénteken, július 8-án 18 órakor Vécsi Nagy Zoltán művészettörténész, az Erdélyi Művészeti Központ harmadik emeleti kiállítótermében.

  • Múzeumok éjszakája az Erdélyi Művészeti Központban

    Szombaton 17 órától 21 óráig az Erdélyi Művészeti Központ földszinti kiállítótermében Péter Eszter textilművész origami foglalkozással várja az érdeklődőket, a Próbafülke program keretében pedig a látogatók magukra ölthetik a Jánosi Ágnes Anikó divattervező által tervezett sportöltözékeket.

  • Fehér labirintus – Jánosi Ágnes Anikó és Péter Eszter kiállítása az Erdélyi Művészeti Központban

    Janosi Peter EMUK2016. június 21. | Helyszín: Erdélyi Művészeti Központ földszinti kiállítóterme

    A sepsiszentgyörgyi Erdélyi Művészeti Központ földszinti kiállítótermében kerül sor Jánosi Ágnes Anikó és Péter Eszter Fehér labirintus című kiállításának megnyitójára 2016. június 21-én, kedden 17 órakor.

  • Balázs Imre (1931-2012) festőművész kiállítása az Erdélyi Művészeti Központban

    Balazs-meghivo-web2016. június 10. | Helyszín: Erdélyi Művészeti Központ emeleti kiállítóterme

    Balázs Imre (1931-2012)festőművész tárlatát nyitja meg 2016. június 10-én 18 órakor Vécsi Nagy Zoltán művészettörténész, az Erdélyi Művészeti Központ harmadik emeleti kiállítótermében.

  • A csíkszeredai Studio9 alkotócsoport kiállítása a sepsiszentgyörgyi Erdélyi Művészeti Központban

    Studio9-PL-WEB2016. május 11. | Helyszín: Erdélyi Művészeti Központ

    ​A sepsiszentgyörgyi Erdélyi Művészeti Központ emeleti kiállítótermében kerül sor, 2016. május 11-én, szerdán 18 órakor, a csíkszeredai Studio9 alkotócsoport kiállításának megnyitójára.

    Kiállító művészek: Bara Barnabás, Botár László, Gergely Zoltán, Mezey Ildikó, Nagy Ödön, Szabó Árpád, Turcza László, Váncsa Mónika, Xantus Géza.

  • Mester kulcs – kiállításmegnyitó az Erdélyi Művészeti Központban

    MesterK-PL-web2016. április 17.

    Vasárnap, április 17-én, 17 órakor nyílik az Erdélyi Művészeti Központ földszinti kiállítótermében a Mester kulcs – Technikai civilizáció magyar művészek szemével című, Offenbacher Ferenc és Orosz Márton által rendezett, kiállítás. A tárlatot megnyitják dr. Kucsera Tamás Gergely, a Magyar Művészeti Akadémia főtitkára és Kelemen Hunor a Romániai Magyar Demokrata Szövetség ügyvezető elnöke.

  • A Lakóca alkotócsoport kiállítása az Erdélyi Művészeti Központban

    06 Eltes Barna2016. március 19. | Helyszín: Erdélyi Művészeti Központ

    A Lakóca alkotócsoport kiállítása szombaton, március 19-én nyílik a sepsiszentgyörgyi székhelyű Erdélyi Művészeti Központ harmadik emeleti kiállítótermében. Éltes Barna, Horváth Levente, Hosszú Zoltán, Nicu Barb, Madaras Péter és Sipos Gaudi Tünde munkáit Dimény András képzőművész méltatja. A megnyitót követően Lovas Fekete Zsolt és meghívott vendége, Molnár Hunor fognak zenélni. A tárlatot rendezte Vécsi Nagy Zoltán művészettörténész, az Erdélyi Művészeti Központ vezetője.

  • Bocz Borbála képzőművész emlékkiállítása az Erdélyi Művészeti Központban

    Bocz Borbala2016. január 24 – február 24. | Helyszín: Erdélyi Művészeti Központ

    A sepsiszentgyörgyi Erdélyi Művészeti Központ emeleti kiállítótermében, 2016. január 24-én került sor Bocz Borbála képzőművész emlékkiállításának megnyitójára.

  • Jovián György festészeti kiállítása az Erdélyi Művészeti Központban

    jovian gyorgy sepsiszentgyorgy2015. december 13. / Erdélyi Művészeti Központ

    A pulzArt3 program keretében a sepsiszentgyörgyi Erdélyi Művészeti Központban (Olt utca 2. szám, lll. emelet) 2015. december 13-án, vasárnap 17 órakor kerül sor Jovián György, szilágysomlyói születésű (1951) Budapesten élő festőművész kiállításának megnyitójára.

    A kiállítást Gulyás Gábor művészettörténész, a szentendrei Ferenczy Múzeum igazgatója nyitja meg. A kiállítást rendezte és a katalógust szerkesztette Vécsi Nagy Zoltán, művészettörténész az Erdélyi Művészeti Központ vezetője.

  • Bordi András festőművész emlékkiállítása az Erdélyi Művészeti Központban

    Bordi Andras emuk sepsiszentgyorgy2015. november 28. / Erdélyi Művészeti Központ (Olt utca 2. szám)

    A sepsiszentgyörgyi Erdélyi Művészeti Központ földszinti kiállítótermében, 2015. november 28-án, szombaton 17 órától nyílik meg Bordi András (1905-1989) festőművész kiállítása.
    A kiállítást megnyitja Banner Zoltán művészettörténész.

  • Daczó Enikő és Kolumbán Hanna ANAHITA című képzőművészeti kiállítása az Erdélyi Művészeti Központban

    Megnyitó: 2015 november 19-én 17 órakor / Erdélyi Művészeti Központ

    A sepsiszentgyörgyi Erdélyi Művészeti Központ III. emeleti termében, november 19-én nyílik meg Daczó Enikő és Kolumbán Hanna ANAHITA című tematikus, kortárs képzőművészeti kiállítása. A tárlat anyagát képező installációk és ezeknek szerves részét képező fotóprint alkotások, közös munka eredményeként jöttek létre: a két művésznő a koncepciót és megformálást is együtt alakította ki. Közös érdeklődési körük a nőiséget meghatározó jegyek: a női lélek érzékenysége, sérelmei és örömei. A kiállítás célja többek között azoknak a társadalmi sztereotípiáknak a lebontása, amelyekbe a nőiség meghatározói beágyazódnak.

  • Miklóssy Mária kiállítása az Erdélyi Művészeti Központban

    Miklóssy Mária kiállítás az Erdélyi Művészeti Központban

    Miklóssy Mária festőművésznő munkáiból 2015. augusztus 20-án, csütörtökön, 18 órakor nyílik kiállítás az Erdélyi Művészeti Központ (Sepsiszentgyörgy, Olt u. 2 szám) harmadik emeleti kiállítótermében.

  • NAP workshop - beszámoló, beszélgetés, filmvevtítés

    living castle2015. augusztus 11. / Erdélyi Művészeti Központ

    A perzsa kortárs művészet 28 alkotójának munkáját bemutató ÉLŐ – TÉR kiállítást követően, a NAP workshopra került sor öt iráni, hat erdélyi és két magyarországi művész részvételével, Olaszteleken a Daniel-kastélyban, a Norvég Alap által támogatott Élő Kastély / Living Castle program részeként.