Erdélyi Művészeti Központ
Jakobovits Miklós emlékkiállítás az Erdélyi Művészeti Központban
2016. december 15. | Helyszín: Erdélyi Művészeti Központ
2016. december 15-én, csütörtökön 18 órakor kerül sor Jakobovits Miklós (1936 – 2012) festőművész emlékkiállításának megnyitójára az Erdélyi Művészeti Központ harmadik emeleti kiállítótermében.IV. Székelyföldi Grafikai Biennále
2016. október 11-13. | Helyszínek: MAGMA Kortárs Művészeti Kiállítótér, Erdélyi Művészeti Központ, Székely Nemzeti Múzeum, Lábas Ház11 hazai és külföldi grafikusművészt díjaznak a IV. Székelyföldi Grafkai Biennále gáláján október 12-én, szerdán 18 órától a Tamási Áron Színház nagytermében. Idén a Biennále 4 díja mellett további 7 alkotást tüntetett ki a nemzetközi zsűri, amelyekre a felajánlások a kiírás ideje alatt érkeztek Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusa, a Magyar Képzőművészeti Egyetem, az Eszterházy Károly Egyetem és több hazai alkotótábor - a Gyergyószárhelyi Művésztelep, a Zereda Művésztelep, valamint a Pulzus Művésztelep részéről.
Könyvbemutató és műhelyfoglalkozás a 4. Székelyföldi Grafikai Biennále keretében
2016. október 6 - 7. | Helyszín: Erdélyi Művészeti Központ
Dr. Szepessy Béla: Nyomódúc és/vagy számítógépEgy hét múlva ünnepélyes megnyitó keretében jelentik be a 4. Székelyföldi Grafikai Biennále díjazott alkotásait, de a kísérőrendezvények már korábban a befogadásra hangolják a közönséget. A több mint 300 alkotást bemutatót tárlat a sepsiszentgyörgyi Erdélyi Művészeti Központban nyílik október 12-én, 17 órától. A Tamási Áron Színházban az ezt követő díjátadó gálát, a korábbi kiadások hagyományához híven jazzkoncert zárja a Jazzappella, hattagú énekegyüttes előadásában.
Fényút – Filmvetítés és beszélgetés Csáji Attilával az Erdélyi Művészeti Központban
2016. szeptember 19-én, hétfőn 11 órakor kerül sor, az Erdélyi Művészeti Központ földszinti termében, Csáji Attila képzőművészről készült Fényút című portréfilm vetítésére.A filmet maga a művész ajánlja a közönség figyelmébe.
Kulcsár Béla szobrász- és festőművész kiállítása az Erdélyi Művészeti Központban
2016. szeptember 9. | Helyszín: Erdélyi Művészeti Központ2016. szeptember 9-én, pénteken 18 órakor kerül sor az Erdélyi Művészeti Központ földszinti kiállítóterében Kulcsár Béla (1929 – 1976) szobrász- és festőművész kiállításának megnyitójára.
A tárlatot megnyitja Vécsi Nagy Zoltán művészettörténész, a kiállítás kurátora, az Erdélyi Művészeti Központ vezetője.
Transzcendencia – A Németh–Kriza gyűjtemény Sepsiszentgyörgyön
2016. július 19. | Erdélyi Művészeti Központ
Németh Géza református lelkész és felesége Kriza Judit gyűjteményéből nyílik kiállítás Transzcendencia címen 2016. július 19-én, kedden, 14 órakor a sepsiszentgyörgyi Erdélyi Művészeti Központban.Baász Imre emlékszimpózium az Erdélyi Művészeti Központban
2016. július 16. | Erdélyi Művészeti Központ földszinti kiállítótermeBaász Imre grafikusművész, művészeti szervező emlékére tartanak szimpóziumot 2016. július 16-án, szombaton 10 órától az Erdélyi Művészeti Központ földszinti kiállítótermében.
Kákonyi Csilla kiállítása az Erdélyi Művészeti Központban
2016. július 8.|Helyszín: Erdélyi Művészeti Központ harmadik emeleti kiállítótermeKákonyi Csilla (1940 – )marosvásárhelyi művésznő festészeti kiállítását nyitja meg pénteken, július 8-án 18 órakor Vécsi Nagy Zoltán művészettörténész, az Erdélyi Művészeti Központ harmadik emeleti kiállítótermében.
Múzeumok éjszakája az Erdélyi Művészeti Központban
Szombaton 17 órától 21 óráig az Erdélyi Művészeti Központ földszinti kiállítótermében Péter Eszter textilművész origami foglalkozással várja az érdeklődőket, a Próbafülke program keretében pedig a látogatók magukra ölthetik a Jánosi Ágnes Anikó divattervező által tervezett sportöltözékeket.
Fehér labirintus – Jánosi Ágnes Anikó és Péter Eszter kiállítása az Erdélyi Művészeti Központban
2016. június 21. | Helyszín: Erdélyi Művészeti Központ földszinti kiállítótermeA sepsiszentgyörgyi Erdélyi Művészeti Központ földszinti kiállítótermében kerül sor Jánosi Ágnes Anikó és Péter Eszter Fehér labirintus című kiállításának megnyitójára 2016. június 21-én, kedden 17 órakor.
Balázs Imre (1931-2012) festőművész kiállítása az Erdélyi Művészeti Központban
2016. június 10. | Helyszín: Erdélyi Művészeti Központ emeleti kiállítótermeBalázs Imre (1931-2012)festőművész tárlatát nyitja meg 2016. június 10-én 18 órakor Vécsi Nagy Zoltán művészettörténész, az Erdélyi Művészeti Központ harmadik emeleti kiállítótermében.
A csíkszeredai Studio9 alkotócsoport kiállítása a sepsiszentgyörgyi Erdélyi Művészeti Központban
2016. május 11. | Helyszín: Erdélyi Művészeti KözpontA sepsiszentgyörgyi Erdélyi Művészeti Központ emeleti kiállítótermében kerül sor, 2016. május 11-én, szerdán 18 órakor, a csíkszeredai Studio9 alkotócsoport kiállításának megnyitójára.
Kiállító művészek: Bara Barnabás, Botár László, Gergely Zoltán, Mezey Ildikó, Nagy Ödön, Szabó Árpád, Turcza László, Váncsa Mónika, Xantus Géza.
Mester kulcs – kiállításmegnyitó az Erdélyi Művészeti Központban
2016. április 17.Vasárnap, április 17-én, 17 órakor nyílik az Erdélyi Művészeti Központ földszinti kiállítótermében a Mester kulcs – Technikai civilizáció magyar művészek szemével című, Offenbacher Ferenc és Orosz Márton által rendezett, kiállítás. A tárlatot megnyitják dr. Kucsera Tamás Gergely, a Magyar Művészeti Akadémia főtitkára és Kelemen Hunor a Romániai Magyar Demokrata Szövetség ügyvezető elnöke.
A Lakóca alkotócsoport kiállítása az Erdélyi Művészeti Központban
2016. március 19. | Helyszín: Erdélyi Művészeti KözpontA Lakóca alkotócsoport kiállítása szombaton, március 19-én nyílik a sepsiszentgyörgyi székhelyű Erdélyi Művészeti Központ harmadik emeleti kiállítótermében. Éltes Barna, Horváth Levente, Hosszú Zoltán, Nicu Barb, Madaras Péter és Sipos Gaudi Tünde munkáit Dimény András képzőművész méltatja. A megnyitót követően Lovas Fekete Zsolt és meghívott vendége, Molnár Hunor fognak zenélni. A tárlatot rendezte Vécsi Nagy Zoltán művészettörténész, az Erdélyi Művészeti Központ vezetője.
Bocz Borbála képzőművész emlékkiállítása az Erdélyi Művészeti Központban
2016. január 24 – február 24. | Helyszín: Erdélyi Művészeti Központ
A sepsiszentgyörgyi Erdélyi Művészeti Központ emeleti kiállítótermében, 2016. január 24-én került sor Bocz Borbála képzőművész emlékkiállításának megnyitójára.Jovián György festészeti kiállítása az Erdélyi Művészeti Központban
2015. december 13. / Erdélyi Művészeti KözpontA pulzArt3 program keretében a sepsiszentgyörgyi Erdélyi Művészeti Központban (Olt utca 2. szám, lll. emelet) 2015. december 13-án, vasárnap 17 órakor kerül sor Jovián György, szilágysomlyói születésű (1951) Budapesten élő festőművész kiállításának megnyitójára.
A kiállítást Gulyás Gábor művészettörténész, a szentendrei Ferenczy Múzeum igazgatója nyitja meg. A kiállítást rendezte és a katalógust szerkesztette Vécsi Nagy Zoltán, művészettörténész az Erdélyi Művészeti Központ vezetője.Bordi András festőművész emlékkiállítása az Erdélyi Művészeti Központban
2015. november 28. / Erdélyi Művészeti Központ (Olt utca 2. szám)A sepsiszentgyörgyi Erdélyi Művészeti Központ földszinti kiállítótermében, 2015. november 28-án, szombaton 17 órától nyílik meg Bordi András (1905-1989) festőművész kiállítása.
A kiállítást megnyitja Banner Zoltán művészettörténész.Daczó Enikő és Kolumbán Hanna ANAHITA című képzőművészeti kiállítása az Erdélyi Művészeti Központban
Megnyitó: 2015 november 19-én 17 órakor / Erdélyi Művészeti Központ
A sepsiszentgyörgyi Erdélyi Művészeti Központ III. emeleti termében, november 19-én nyílik meg Daczó Enikő és Kolumbán Hanna ANAHITA című tematikus, kortárs képzőművészeti kiállítása. A tárlat anyagát képező installációk és ezeknek szerves részét képező fotóprint alkotások, közös munka eredményeként jöttek létre: a két művésznő a koncepciót és megformálást is együtt alakította ki. Közös érdeklődési körük a nőiséget meghatározó jegyek: a női lélek érzékenysége, sérelmei és örömei. A kiállítás célja többek között azoknak a társadalmi sztereotípiáknak a lebontása, amelyekbe a nőiség meghatározói beágyazódnak.
Miklóssy Mária kiállítása az Erdélyi Művészeti Központban
Miklóssy Mária festőművésznő munkáiból 2015. augusztus 20-án, csütörtökön, 18 órakor nyílik kiállítás az Erdélyi Művészeti Központ (Sepsiszentgyörgy, Olt u. 2 szám) harmadik emeleti kiállítótermében.
NAP workshop - beszámoló, beszélgetés, filmvevtítés
2015. augusztus 11. / Erdélyi Művészeti Központ
A perzsa kortárs művészet 28 alkotójának munkáját bemutató ÉLŐ – TÉR kiállítást követően, a NAP workshopra került sor öt iráni, hat erdélyi és két magyarországi művész részvételével, Olaszteleken a Daniel-kastélyban, a Norvég Alap által támogatott Élő Kastély / Living Castle program részeként.