A bábszínház, a Tamási Áron Színház különálló, saját műsortervvel rendelkező tagozataként Nagy Kopeczky Kálmán kezdeményezésére 1998-ban jött létre, 2008-ban felvette a Cimborák Bábszínház elnevezést.
2023. január 28-án, 16 órától kerül sor a 25 éves a bábszínház kiállítás megnyitójára Sepsiszentgyörgy Főterén. 17 órától a Ha Szent György lehetnék... (r.Vajda Zsuzsanna) című zenés, maszkos bábjátékot játssza a társulat.