Sepsiszentgyörgyi színházi sikerek az OSZT-n | sepsiszentgyorgy.info
A díjakat Kónya-Ütő Bence színművész vette át a debreceni gálán

Újabb történelmi sikert könyvelhet el a sepsiszentgyörgyi színjátszás! Vasárnap este ünnepélyes keretek között zárták le a hazai színházi szakma egyik legfontosabb eseményét, ahol a háromszéki alkotók a legfontosabb kategóriákban hozták el a pálmát.

A debreceni Országos Színházi Találkozó (OSZT) díjátadó gáláján a Tamási Áron Színház és a gyergyószentmiklósi Figura Stúdió Színház koprodukciójában készült Rinocéroszok című előadás két legfőbb alkotója Bocsárdi László és Kónya-Ütő Bence a legmagasabb szakmai elismerésben részesült.

Tarolt a Rinocéroszok: Legjobb rendezés és legjobb férfi főszereplő

A szakmai zsűri döntése alapján a Legjobb rendezés díját Bocsárdi László vehette át, míg a Legjobb férfi főszereplő díját Kónya-Ütő Bence érdemelte ki a darabban nyújtott kimagasló játékáért. A rangos elismeréseket és a sepsiszentgyörgyi színház hírnevét öregbítő díjakat Kónya-Ütő Bence színművész vette át a debreceni gálán.

A siker értékét növeli, hogy az idei, június 15. és 21. között Debrecenben megrendezett találkozó versenyprogramjába mindössze 14 kiemelkedő előadás jutott be. A darabok a Csokonai Teátrumban, a Csokonai Fórumban, valamint Debrecen belvárosában mutatkoztak be a nagyközönség és a neves szakemberek előtt.

Szigorú szakmai szűrőn bizonyítottak a szentgyörgyi művészek

Az Országos Színházi Találkozó mezőnyét két különálló zsűri is górcső alá vette. A hivatalos szakmai zsűriben olyan elismert nevek foglaltak helyet, mint Adorján Beáta dramaturg, Barabás Árpád színművész (a székelyudvarhelyi Tomcsa Sándor Színház művészeti vezetője), Holpár Anna kritikus, valamint Ráckevei Anna és Seregi Zoltán Jászai Mari-díjas színművészek.

Mellettük a MASZK-SzíDoSz színészsugárzó zsűrije (Sirkó László, Ács Petra és Peller Károly) is értékelte a látottakat. A tizenkét kiosztott díjat a zsűri tagjai mellett Debrecen elöljárói, dr. Papp László polgármester, dr. Puskás István alpolgármester, valamint dr. Vadász Dániel, a Csokonai Nemzeti Színház igazgatója adták át.

Szívből gratulálunk művészeinknek és a teljes társulatnak a rangos elismerésekhez!