A pünkösdi hétvégén ismét hívők százezrei töltötték meg a Csíksomlyói Nyerget, hogy közösen éljék át az összetartozás és a megújulás csodáját. Az idei zarándoklat nemcsak a lelki feltöltődés, hanem a nemzeti egység és a székely hűség ünnepe is volt.
1998 telén, a bibarcfalvi református templom gyülekezeti termében hallgattuk dr. Csapó I. József előadását a székely autonómiáról és az európai önrendelkezési modellekről. Zsúfolásig telt a terem. Az emberek nemcsak Erdővidékről érkeztek, hanem Székelyföld távolabbi vidékeiről is. Volt, aki egy nappal korábban indult útnak, hogy ott lehessen. Akkor már híre ment Erdély-szerte, hogy ha hívják, ő megy faluról falura, közösségről közösségre, és beszél a székelyeknek arról, hogy szabadságvágyuk nem múltba révedő nosztalgia, hanem korszerű európai igény, amelynek helye van a nemzetközi jogban és Európa politikai rendjében.
Az Erdélyi Magyar Közművelődési Egyesület szombaton (április 18-án) délután tartotta idei díjátadó ünnepségét Kolozsváron, a Protestáns Teológiai Intézet dísztermében, ahol Kónya-Ütő Bence, a Tamási Áron Színház színművésze Kovács György-díjban részesült a sokoldalú színházi tevékenységéért és szerepeinek virtuóz megformálásáért.
- Nem hátrál a Székely Nemzeti Tanács: Jogi válaszlépés az Európai Bizottság elutasító döntésére
- Számít a véleményed! Mondd el, mit gondolsz a Háromszék Táncszínházról, és nyerj évados bérletet!
- Miért akadályozzák az autonómiát? Izsák Balázs a Székely Szabadság Napja tanulságairól
- TORZULÁS: Rajtol a 9. Székelyföldi Grafikai Biennálé – Már várják a nemzetközi pályázatokat!