2017. január 21. | Helyszín: Háromszék Táncstúdió
Az M Studio január 21-én, szombaton 19 órától A Jó, a Rossz... c. előadását játssza a Háromszék Táncstúdióban. A táncszínházi western rendező-koreográfusa Fehér Ferenc. Az előadásra érvényesek az Ábel bérletek, helyet előjegyeztetni, jegyet vásárolni a Kulturális Szervezőirodában lehet.
fotó Barabás Zsolt
A produkció Fehér Ferenc harmadik rendezése a társulatnál, a KAMPF és a Személyazonosság c. előadások sikerét követően nagy örömükre szolgált, hogy a rendező újra elfogadta meghívásukat – ismertette az együttműködés körülményeit Márton Imola művészeti vezető a társulat sajtótájékoztatóján. Fehér Ferenc megjegyezte, hogy a kortárs tánc területén westernt nem állítottak még színpadra, éppen ezért jelentett kihívást a western műfaji sajátosságait mozgásszínházi nyelvre lefordítani.
A Jó, a Rossz ... c. produkciót műfajilag „színes, blablául beszélő, magyar táncszínházi westernként” határozza meg a rendező, jelezve, hogy nincs konkrét beszélt nyelv az előadásban. Egyúttal pedig rávilágít arra is, hogy a humor itt sokkal fontosabb jelentőséggel bír, mint korábbi előadásaiban. A cím természetesen a nézőnek eszébe juttatja az 1966-ban készült A Jó, a Rossz és a Csúf című western-klasszikust, de markánsan el is távolítja tőle. „Az eredeti történetből mindössze a cím és a hangulat szolgál alapul. A történet itt igen egyszerű. Egy kis közösségről szól, akik mindennapjaikat egymás közt élik meg és élik túl.” – olvasható a szinopszisban. A történetmesélésnél azonban sokkal fontosabb a képi világ, valamint a koreográfiákban kibontakozó helyzetek és viszonyok. „Szeretem a történetet elengedni és csak képekben gondolkodni” – fogalmaz Fehér Ferenc, megjegyezve egyúttal azt is, hogy a folyamat sokkal fontosabb számára az alkotásban, mint maga a végeredmény.
Az előadás szereplői: Bajkó László, Deák Zoltán, Gáll Katalin, Nagy Eszter, Orbán Levente, Polgár Emília, Szekrényes László, Veres Nagy Attila. A zenét, ahogy az előadás rendezői koncepcióját és koreográfiáját is, Fehér Ferenc jegyzi. Az előadás létrejöttét a Bethlen Gábor Alap támogatta.