Május 22. - A biológiai sokféleség nemzetközi napja, azaz a biodiverzitás védelmének világnapja. Ezen a napon a világ számos országában rendezvények szervezésével próbálják felhívni a figyelmet az élővilág sokféleségére (biodiverzitás), illetve az azt fenyegető veszélyekre.
1992. május 22-én az ENSZ Környezeti Programjának (UNEP) Nairobiban tartott konferenciáján fogadták el a Biológiai Sokféleség Egyezmény végleges szövegét. Az egyezmény „azt a célt tűzte ki, hogy 2010-re világszinten jelentősen mérsékelni kell a biológiai sokféleség csökkenésének jelenlegi ütemét."
A biológiai sokféleség zsugorodásáért elsősorban a környezetszennyezés, a klímaváltozás, az aszályok, az erdőirtás, az orvvadászat és a túlhalászat a felelős.
A biológiai sokféleség megőrzéséhez védeni kell a természetes élőhelyeket, az ott élő ökoszisztémát, emellett az oktatás, az ismeretterjesztés, a környezettudatos szemlélet formálása is elengedhetetlen.
A rendezvény alapját Edward O. Wilson amerikai rovarász és természetvédelmi szakember teremtette meg 1997-ben, amikor több tucat botanikus és zoológus részvételével a New York állambeli Walden-tó környékén megnyitotta az első Biodiverzitás Napot."
Az ENSZ közgyűlése 2000-ben nyilvánította május 22-ét a Biológiai Sokféleség Nemzetközi Napjává. (wikipédia, www.biodiv.hu, mtva.hu)